Milorho Travel - Reizen

Reis: Klassieke kampeersafari Oeganda (groepsreis)

Terug naar Reizen

De prachtige kampeersafari door Oeganda wordt op vaste data uitgevoerd. Er wordt gereisd in een kleine internationale groep (max. 10 pers.) die wordt begeleid door een professionele gids. Dankzij het exclusieve kampeercomfort is deze rondreis niet enkel bestemd voor jongeren, maar voor iedereen die graag kampeert en open staat voor natuur en avontuur. Er reist een volledig team mee, zodat u zelf niets hoeft te doen. Een individueel programma voorafgaand aan het programma naar bijv. Murchison Falls NP behoort tot de mogelijkheden. Tevens kunt u een tweede gorilla trekking doen in Rwanda tijdens een 3 daagse verlenging. Informeer naar de mogelijkheiden.


Bestemmingen

Dag 1. Entebbe - Kisubi

Na aankomst wordt u welkom geheten en transfer naar het Magic Safaris kamp te Kisubi. Het kamp is gelegen aan het Victoriameer, 10 km van de luchthaven van Entebbe.  U gebruikt het diner en geniet van een goede nachtrust.

 

Overnachting Kisubi Base Camp. (diner)

Dag 2. Kisubi - Kibale Forest National Park

U staat vroeg op en geniet meteen van het prachtige uitzicht op Lake Victoria. Na het uitstekende ontbijt krijgt u een korte briefing van uw gids. Via Mubende, waar de picknick lunch wordt gebruikt rijdt u verder naar Fort Portal, waar u nog wat inkopen kunt doen en vervolgens door naar Kibale.

Na deze lange rit door het prachtige landschap is het heerlijk relaxen in het kamp. Er wordt dicht bij het park gekampeerd.

 

Overnachting Bigodi campsite. (volpension)

Dag 3. Kibale Forest National Park - Queen Elisabeth National Park

Na het ontbijt vertrekt u naar Kibale Forest National Park. Het bezoekerscentrum ligt slechts 5 minuten van het kamp verwijderd. Van hieruit gaat u op pad in kleine groepen van max. 6 personen met een ervaren gids, op zoek naar de primaten en met name de chimpansee. Deze chimptrekking is optioneel. Als alternatief bieden wij u een culturele tour of een wandeling door Bigodi Swamp aan.

 

Kibale Forest National Park telt niet alleen het grootste aantal apensoorten, het heeft ook de grootste concentratie aan primaten van Oost-Afrika. Een natuurwandeling door het tropisch bos op zoek naar de wilde chimpansees is een must. De lokale natuurgidsen zijn uitzonderlijk goed opgeleid en kunnen veel informatie verschaffen over de flora en fauna van het woud.

 

Na een lichte lunch vertrekt u zuidwaarts, richting Mweya, gelegen ten noorden van het Queen Elizabeth National Park.

Majestueus gelegen in de schaduw van Rwenzori Mountains, geflankeerd door Lake Edward en Lake George, is Queen Elisabeth National Park de ideale thuisbasis voor vele kuddes buffels, olifanten en diverse antiloopsoorten. Een lijst van meer dan 600 vogelsoorten getuigt van de uitzonderlijke ecologische diversiteit van dit park. Bijzonder in dit gebied zijn met name het reuze wildzwijn en de legendarisch boomklimmende leeuwen, die leven in het minder bekende Ishasha-gedeelte van het park. Een boottocht over het Kazinga kanaal is de ultieme mogelijkheid om olifanten, nijlpaarden, krokodillen en vele vogels vanaf het water te kunnen bekijken. Het is een natuurlijk Kanaal tussen Lake George en Lake Edward.

 

In Mweya wordt gekampeerd op een plek met een wijds uitzicht op het bekende “Kazinga Channel”, een natuurlijk kanaal tussen de meren George en Edward. De dag wordt afgesloten met een gezellige avond en een heerlijk diner.

 

Overnachting Mweya campsite. (volpension)

Dag 4. Queen Elisabeth National Park

De beste tijd voor een game drive is de vroege ochtend. U rijdt parallel aan het kanaal, het zogenaamde “channel track”, waar de kans om wrattenzwijn, bosbok, waterbok en olifanten te zien groot is. Een enkele keer wordt hier ook de gevlekt hyena en de luipaard gezien.

Ook de  “Uganda kob mating ground” wordt bezocht, een afgebakend gebied waar honderden Uganda kobs zich begeven om te verleiden, te vechten en te paren. Zij vormen natuurlijk een gemakkelijke prooi voor de leeuwen.

U onderbreekt de game drive met een bezoek aan de artisanale zoutwinning van Katwe en het vissersdorp te Kasenyi, waarna u terug rijdt naar het kamp.

 

In de namiddag maakt u een bootcruise op het Kazinga Kanaal, de natuurlijke verbinding tussen Lake Edward en Lake George. Tijdens deze tocht ziet u buffels, olifanten en honderden nijlpaarden alsmede talloze vogelsoorten in grote getale. Een onvergetelijke ervaring.

 

Het kampvuur en een traditioneel Afrikaans diner zorgen ‘s avonds voor de nodige gezelligheid en dat in een “Out of Afrika” sfeer.

 

Overnachting Mweya campsite. (volpension)

Dag 5. Ishasha, Queen Elizabeth National Park

U staat vandaag vroeg op om een bezoek te brengen aan het Kyambura Wildlife Reserve, een natuurreservaat op een uur rijden van Mweya. Afdaling in de vallei, waar de Kyambura rivier zijn weg baant en uitmondt in het Kazingakanaal. Onder begeleiding van een parkgids wordt een wandeling gemaakt door deze vallei voor een tweede kennismaking met de chimpansees. Deze excursie is optioneel. Als alternatief wordt een game drive in Queen Elizabeth National Park aangeboden. Na de lunch wordt er verder getrokken naar Ishasha. Een avontuurlijke 4 x 4 rit met enkele moeilijke doortochten. U kampeert op Ishasha Campsite.

 

Overnachting Ishasha campsite. (volpension)

 

Dag 6. Ishasha, Queen Elizabeth National Park

Ishasha is een afgelegen bestemming die door kenners geprezen wordt als een van de mooiste en wildste gebieden van Oost-Afrika. Deze dag start vroeg met een zoektocht langs de prachtige open grassavanne van het zuidelijke circuit. Hier vindt u vooral olifanten, grote kuddes buffels, Uganda kobs en de topi’s. Nabij de moerassen maakt u zelfs kans om de luipaard te vinden. U rijdt vervolgens verder naar het noordelijke circuit dat vooral bezocht wordt vanwege haar boomklimmende leeuwen. Er wordt vooral in de vijgenbomen gekeken waar de leeuwen zich graag nestelen.

 

Tegen de middag keert u terug voor de lunch en er is tijd om wat te relaxen. In de namiddag worden de vlakten van Lake Edward verkend, op zoek naar de olifanten (alleen in het droge seizoen). De gezelligheid van het kampvuur, een goed menu en de verhalen zorgen voor de rest.

 

Overnachting Ishasha campsite. (volpension)

 

Dag 7. Ishasha - Bwindi Impenetrable National Park

Voor de liefhebber staat een laatste verkenning van dit gebied op het programma. Na de brunch wordt de weg vervolgd naar Buhoma, in Bwindi.

Er wordt hier gekampeerd aan de rand van het tropisch regenwoud. De lokale gemeenschap hier wordt gesteund door onze lokale agent en maakt tevens gebruik van hun diensten. Zo zullen de wezen van Buhoma de Bakigadansen voor u opvoeren. Rondom het kampvuur zult u geen last hebben van de frisse avond.

 

Overnachting in Magic Safaris camp. (volpension)

 

 

Dag 8. Bwindi Inpenetrable Forest National Park

Bwindi is een beschermd wereldnatuurgebied. Wandelaars en trekkers kunnen hier hun hart ophalen. De gorillatrekking die u vandaag zult maken is het hoogtepunt van deze safari.

De gidsen weten ongeveer waar de gorilla’s de vorige dag hun nest gemaakt hebben. Ze trekken erheen en zoeken dan verder. Het is onmogelijk om vooraf te bepalen hoe lang de zoektocht zal duren. Dat varieert van 2 tot 8 uur. Het is dan ook beter u voor te bereiden op een vermoeiende tocht en u dient dan ook over een goede conditie te beschikken. Iedereen is het er over eens dat de zoektocht de moeite loont. De gids houdt een briefing om aan te geven hoe de deelnemers zich horen te gedragen in aanwezigheid van de gorilla’s. De tijd die doorgebracht zal worden met de gorilla’s wordt beperkt tot één uur. De gorillatrekking is optioneel.

 

Na terugkomst in het kamp geniet u van de vrolijke Bakigadansen, opgevoerd door de wezen van Buhoma; een lust voor het oog.

 

Overnachting Magic Safaris Camp. (volpension)

Dag 9. Bwindi Inpenetrable Forest National Park - Lake Bunyoni

Na het ontbijt kunt u de omgeving nog wat verkennen en evt. leuke handgemaakte souvenirs kopen. Vertrek naar Lake Bunyonyi, hetgeen betekent: “plaats van de kleine vogels”. Het is een idyllisch plekje. Na de trekking te Bwindi zijn enkele momenten van ontspanning aan dit pittoreske meer zeer welkom. In het meer kan gezwommen worden of geniet van het rijke vogelleven tijdens een sportieve kanotocht. U overnacht aan de oevers van het meer.

 

Overnachting in Lake Bunyoni Resort in een kamer met faciliteiten. (volpension)

Dag 10. Lake Bunyoni - Kisubi

Vandaag kunt u lekker uitslapen en wordt er pas in de voormiddag naar Kisubi gereisd, met een lunch onderweg. De reis duurt ongeveer 6 uur. U overnacht in het Magic Safari kamp aan de oevers van het Victoriameer.

Diegenen die een verlenging naar Ruanda gekozen hebben, vertrekken van Lake Bonyonyi naar Kigali. De reis naar Kigali duurt 3 uur langs voortreffelijke wegen (min. 2 pers.)

 

Overnachting Kisubi Base Camp. (volpension)

Dag 11. Kisubi - Ngamba Island - Entebbe

Vandaag brengt u optioneel een bezoek aan Ngamba Island Chimpanzee Sanctuary, een 40 ha. groot, met tropisch regenwoud begroeid eiland in het Victoria Meer. Hier worden chimpansees die uit het wild zijn weggehaald voor commerciële doeleinden en weesjes opgevangen en tot hun dood verzorgd. Op Ngamba Island krijgen deze dieren de liefdevolle verzorging die ze nodig hebben en kunnen ze in een natuurlijke omgeving en onder soortgenoten verder leven. Het reservaat stelt naast het verzorgen van de chimpansees nog enkele andere doelen: het beschermen van de natuur van het eiland, het informeren van bezoekers en het ondersteunen van de lokale gemeenschap. Het is mogelijk om onder begeleiding een uur lang tussen de chimps te vertoeven rond voedertijd. Voor de echte primatenliefhebber een echte must!

In de avond wordt u naar de luchthaven gebracht.

Tevens is het mogelijk om tegen een geringe meerprijs nog een extra nacht in Kisubi te overnachten.

Reissom

Een unieke kampeerformule

 

Deze luxe kampeersafari wordt op vaste data uitgevoerd. Er wordt gereisd in een kleine internationale groep die wordt begeleid door een professionele gids. Dankzij het exclusieve kampeercomfort is deze rondreis niet enkel bestemd voor jongeren, maar voor iedereen die graag kampeert en open staat voor natuur en avontuur. Er reist een volledig team mee, zodat u zelf niets hoeft te doen.

De eerste klas kampeeruitrusting verzekert het beste kampeercomfort, zoals voortreffelijke hygiëne met warme douches en draagbare chemische toiletten, goed slaapcomfort tussen lakens en dekens in de ruime tenten, alsook een buitengewone keuken met internationale en Afrikaanse gerechten. Vertrek wordt vanaf 4 personen gegarandeerd.

Voor het vervoer is gekozen voor de speciaal voor dit doel vervaardigde, verlengde en verhoogde Land Rover, voorzien van airco, waarin iedereen een raamplaats heeft en veel beenruimte. Achter de wagen wordt een bagagetrailer getrokken, zodat er geen bagage in de auto hoeft te worden vervoerd. Tevens  rijdt er een logistiek voertuig mee, met extra personeel, alsook een volledig uitgeruste safaritrailer. Deze is uitgerust met o.m. een waterreservoir van 200 liter, een diepvriezer, een volledige veldkeuken, tafels en stoelen.

 

Deze reis kan worden verlengd met een drie daagse “Gorilla Express” naar Rwanda. Informatie op aanvraag.

 

 

Reissom 2010: € 1.862,- per persoon bij 2 personen

1 persoonskamer toeslag: € 180,-

 

 

Vertrekdata 2010:

11 januari, 8 en 22 februari, 1 maart, 5 april, 17 mei, 7 juni, 5 en 19 juli, 2 en 16 augustus, 6 en 20 september, 4 october, 6 en 20 december.

 

Inbegrepen in reissom:

  • verblijf in grote 2 persoons tenten volgens omschreven kampeerformule (full service)
  • vervoer per speciale verlengde en verhoogde Landrover met engels sprekende chauffeur/gids
  • maaltijden volgens programma
  • water in de auto en tijdens de maaltijden
  • alle parkgelden
  • alle genoemde wandelingen
  • boottocht op het Kazinga kanaal
  • alle transfers
  • een reisgids van Oeganda

 

Niet inbegrepen in de reissom:

  • intercontinentale vluchten
  • luchthavenbelastingen
  • overige drankjes
  • uitgaven van persoonlijke aard
  • overige activiteiten
  • chimp trekking Kibale Forest ($ 120,-)
  • chimp trekking Kyambura ($ 50, -)
  • gorilla permit ($ 515, -)
  • Ngamba Island (€ 90,-)
  • fooien
  • enige verhoging van taxen, binnenlandse vluchtprijzen of parkfees, die van hogerhand wordt opgelegd
  • visa
  • verzekeringen

Download het volledige reisverslag