Milorho Travel - Reizen

Reis: Gorilla en chimp safari Oeganda

Terug naar Reizen

Chimpansee in Oeganda

Deze zeer complete rondreis door Oeganda leidt u langs de mooiste plekjes die het land kent. Zo reist u van Murchisson Falls naar de regenwouden met gorilla's en chimpansees, de savannen van Queen Elizabeth National Park tot aan het rustige Lake Bunyoni. Tijdens deze goed uitgebalanceerde reis wordt een rustig tempo aangehouden en logeert u in de betere lodges en tentenkampen.


Bestemmingen

Dag 1. Kampala

Na aankomst wordt u welkom geheten door onze lokale vertegenwoordiging en naar uw hotel gebracht. Indien u vroeg aankomt kunt u een bezoek brengen aan het Uganda Wildlife Education Centre and Botanical Gardens, met name een goede plek voor birdwatching. Daarna wordt u naar uw hotel gebracht, waar u zich kunt voorbereiden op de safari.

 

Le Petit Village is een charmant boutique hotel op zo’n 10 autominuten van het centrum van Kampala gelegen. De 12 kamers stralen de Afrikaanse “safari chic” uit, met hun rieten daken, houten vloeren, hemelbedden en victoriaanse baden op pootjes. Moderne voorzieningen als een LCD tv, Wifi internet, telefoon en een minibar completeren het geheel. In het zwembad kunt u verkoeling zoeken na een vermoeiende dag.

Het hotel vormt een onderdeel van Quality Hill, een verzameling van kwaliteitszaken, waaronder het restaurant “du Chateau”, een patisserie, een drogisterij, een wijnboutique en een charcuterie.

 

Overnachting in Le Petit Village (diner en ontbijt)

Dag 2. Kampala - Murchisson Falls National Park

U verlaat Kampala en gebruikt de picknick lunch onderweg naar Murchison Falls National Park. U bezoekt vandaag de plek waar de Nijl door een smalle spleet van slechts zeven meter de diepte in wordt geperst, waar ze zich  als diverse watervallen naar beneden stort. Vanaf diverse punten kunt u dit spektakel  bekijken.

 

Het grootste beschermde natuurgebied van Oeganda is Murchison Falls National Park. In dit park dat bestaat uit grasland dat bezaaid is met palmbomen, bossen, riviertjes en stroompjes en lage bebossing leeft een grote populatie van leeuwen, buffels, olifanten, Uganda kob en de  bijzondere Rotshild giraffe. Het park staat vooral bekend vanwege haar bekende watervallen. Tijdens een 3 uur durende tocht vaart u tot een veilige afstand van deze watervallen, om ze van onderaf te aanschouwen. Immense concentraties nijlpaarden en vogels kunnen worden gezien tijdens de boottocht over de Nijl waarbij u naar de delta vaart. Met enig geluk treft u hier de shoebill Stork aan.

 

Met haar verhoogde ligging boven de Murchisson Falls, aan de noordzijde van de rivier de Nijl, ligt de historische Paara Lodge. Reeds veel beroemdheden waren te gast in deze inmiddels gemoderniseerde lodge.

Alle 54 kamers en suites zijn volgens moderne standaards ingericht, beschikken over een en-suite badkamer en bieden een prachtig uitzicht. U vindt er verder een indrukwekkend restaurant, een bar en een mooi zwembad.

 

Overnachting in Paara Safari Lodge (volpension)

Dag 3. Murchisson Falls National Park

Na een vroeg ontbijt  gaat u onder leiding van een game ranger op de noordelijke oevers van de Nijl op zoek naar het vele wild dat hier leeft. Na de lunch vertrekt u voor een Nijl cruise, waarbij u het dierenleven vanaf het water kunt bewonderen. Dit gebied is een paradijs voor nijlpaarden en krokodillen.

 

Overnachting in Paara Safari Lodge (volpension)

Dag 4.. Murchisson Falls National Park - Kibale Forest Natinal Park

Het ontbijt wordt weer vroeg gebruikt, vanwege de grote afstand die vandaag gereden moet worden. U reist eerst naar Budongo forest, voor een primatenwandeling. In dit bos leven de zwarte en witte colobusaapjes, de roodstaartaapjes, bavianen. Na de lunch in Masindi, wordt de reis vervolgd naar Kibale.

 

Primate Lodge Kibale is uniek gelegen, midden in Kibale Forest National Park en biedt accommodatie op diverse niveaus.

Het luxe tentenkamp bestaat uit 8 luxe safaritenten in Afrikaanse stijl. De tenten zijn verhoogd gelegen  op een houten platform van waaruit men een fantastisch uitzicht heeft over het omringende bos. De tenten zijn uitgerust met privé badkamer, comfortabele bedden en een veranda.

In het sfeervolle open restaurant worden de maaltijden geserveerd, alhoewel het diner in de regel onder de sterrenhemel zal worden gebruikt. In de bar, de gezellige lounge en rond het kampvuur kunnen de belevenissen aan het einde van de dag nog eens de revue passeren.

De recent gerenoveerde cottages beschikken over een privé badkamer en veranda.

De lokale bevolking wordt nauw betrokken bij de lodge: diverse mensen uit de omgeving zijn er werkzaam, leveren er verse producten of leveren handgemaakte meubilair of souvenirs.

De belangrijkste activiteit vanuit de lodge is natuurlijk de chimp trekking, die twee maal per dag plaats vindt. Ook zijn er speciale natuurwandelingen voor kinderen van onder de 12 jaar. Tevens bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan een “habituation experience”, waarbij men gedurende één of meerdere dagen de chimpansees bij hun dagelijkse activiteiten volgt, van het opstaan tot het slapen gaan. In de avond worden er nachtelijke wandelingen georganiseerd, waarbij op zoek wordt gegaan naar de nachtdieren, zoals de bushaby.

 

Overnachting in Primate Lodge Kibale (volpension)

Dag 5. Kibale Forest National Park

Vanochtend bezoekt u Kibale Forest NP onder leiding van een ervaren gids.

 

Kibale Forest National Park bestaat voor het grootste gedeelte uit tropisch regenwoud, waarin de primaten, maar ook de vele vogelsoorten leven. Olifanten en antilopen komen hier slechts zeer beperkt voor. Het overige deel van het park bestaat uit moerassen, grasland en riviertjes.

Het park is een droom voor primatologen, met een populatie van meer dan 1000 wilde chimpansees, waarvan een klein deel gewend is gemaakt aan toeristische bezoeken. Daarnaast leven er nog diverse andere soorten, zoals de acrobatische red-tailed colobusaap, de zwart-witte colobusaap en bavianen.

De meest geliefde activiteit in dit park is het chimp tracking. U gaat gedurende een 3 uur durende tocht met een ranger op zoek naar deze mensapen, die vaak hoog in de bomen rondzwaaien en er vrolijk op los krijsen. Maar als u ze op de grond aantreft kunt u ze pas echt goed bekijken en zult u ervaren hoeveel ze op ons lijken in hun doen en laten.

Mocht uw interesse voor deze dieren nog verder gaan, dan is deelname aan het habituation programme zeer aan te raden. U gaat een volle dag op pad met een onderzoeksteam die de chimpansees bestuderen en ze gelijdelijk aan laten wennen aan de aanwezigheid van mensen.

Net buiten het park light het Bigodi Wetland Sanctuary. Een wandeling in dit reservaat is een must voor de natuurliefhebber. Onder leiding van ervaren gidsen maakt u een wandeling en komt u veel vogels, vlinders en ook primaten tegen. De opbrengsten van deze wandelingen komen direct ten goede aan de lokale gemeenschap en wordt o.a. aangewend voor de bouw van huizen en scholen.

 

’s Middags, na de lunch maakt u wandeling door Bigodi Wetlands Sanctuary, om de vele vogels en vlinders te bewonderen in dit gebied.

 

Overnachting in Primate Lodge Kibale (volpension)

Dag 6. Semliki

Gepakt met een picknick lunch voor onderweg, zet u koers richting Semliki National Park. U brengt een bezoek aan de hete bronnen, waar de eieren voor de lunch gekookt kunnen worden. Ook heeft u de kans om de Batwa stam te ontmoeten. Dit Pygmeeënvolk lijdt een nomadisch bestaan en slaat zijn schamele hutten daar op waar volop voedsel te vinden is. Ze jagen met zelfgemaakte pijlen op vogels en klein wild en eten vruchten die de natuur hun brengt.

 

Overnachting in Primate Lodge Kibale (volpension)

Dag 7. Kibale Forest National Park - Queen Elisabeth National Park

De route gaat verder naar het vermaarde Queen Elisabeth National Park, met een lunch voor onderweg ingepakt.

 

Majestueus gelegen in de schaduw van Rwenzori Mountains en geflankeerd door Lake Edward en Lake George, ligt Queen Elisabeth National Park. Het park kent een van de meest gevarieerde ecosystemen van alle wildparken. Open savanne, regenwoud en moerassen en meren wisselen elkaar af.

Lake Edward en Lake George, worden met elkaar verbonden door het Kazinga Channel. Een boottocht over dit kanaal biedt de ultieme mogelijkheid om badende nijlpaarden, krokodillen en vele vogels zoals de kingfisher, de pelikaan en de saddle bill storck vanaf het water te bekijken.

Het park is het meest wildrijke van Oeganda met olifanten, Uganda kobs, topi’s, waterbuck, wrattenzwijnen, luipaarden, leeuwen, hyena’s  en andere zoogdieren. Een lijst van meer dan 600 vogelsoorten getuigt van de uitzonderlijke ecologische diversiteit van dit park.

Maramagambo Forest is een regenwoud waar zich diverse kleine meren en grotten bevinden. In Kyambura Gorge, een 16 km. lange en 100 meter diepe kloof kan een wandeling gemaakt worden waarbij u kans maakt chimpansees te vinden.

Ishasha, in het zuidelijke deel van het park gelegen, staat bekend om de boomklimmende leeuwen.

 

Mweya Safari Lodge is gelegen op een schiereiland midden in het spectaculaire Queen Elisabeth National Park. De lodge biedt standaard kamers en diverse suites, die allen een prachtig uitzicht hebben op het Kazinga Kanaal en Lake Edward. Ze zijn uitgerust met badkamer en balkon.

Een restaurant, een binnen- en een buitenbar en een zwembad competeren het geheel.

 

Overnachting in Mweya Safari Lodge of Jacana Safari Lodge (volpension)

Dag 8. Queen Elisabeth National Park

In de ochtend maakt u een gamedrive o.a. naar de “Uganda kob mating ground”, een afgebakend gebied waar honderden Uganda kobs zich begeven om te verleiden, te vechten en te paren. Zij vormen natuurlijk een gemakkelijke prooi voor de leeuwen. U rijdt terug voor de lunch. Zoveel antilopen vormen een gemakkelijke prooi voor de leeuwen.

 

In de namiddag maakt u een bootcruise op het Kazinga Kanaal, de verbinding tussen Lake Edward en Lake George. U ziet hier de nijlpaarden, buffels en vele vogelsoorten in grote getale.

 

Overnachting in Mweya Safari Lodge of Jacana Safari Lodge (volpension)

Dag 9. Queen Elisabeth National Park – Bwindi Inpenetrable Forest National Park

Op de route naar Bwindi doet u Ishasha aan, een deel van Queen E.N.P. Hier gaat u op zoek naar de zeldzame boomklimmende leeuwen die hier leven. U rijdt verder naar Bwindi.

 

Bwindi Impenetrable National Park is het meest bekend vanwege de populatie berggorilla’s die hier leven. Van over de gehele wereld komt men hier heen om deze beschermde primatensoort in zijn natuurlijke omgeving te kunnen aanschouwen. In het dichte tropische regenwoud leven echter nog veel meer dieren, zoals olifanten, chimpansees, andere apensoorten en diverse antiloopsoorten, alhoewel ze door de dichte begroeiing zelden worden waargenomen.

 

Lake Kitandara Tented Camp is een zeer prettig onderkomen waar men wordt ondergebracht in comfortabele safaritenten. Het kamp ligt net iets buiten het Bwindi National Park en biedt een mooi panorama over dit park.

Elke tent beschikt over een eigen badkamer met bad/douche en toilet. De veranda vóór elke tent vormt de ideale plek om na een inspannende dag te relaxen en te genieten van het uizicht op de bossen. Uw tent wordt verlicht doom middel van zonne-energie. De uitstekende maaltijden worden geserveerd in de centrale mess tent. Voor de dag van de gorilla trekking wordt u voorzien van een picknick lunch.

 

Overnachting in Lake Kitandara Tented Camp (volpension)

Dag. 10. Bwindi Ipenetrable Forest National Park

Na een vroeg ontbijt wordt u verwacht voor de briefing om 08.00 uur, alvorens u begint met de gorilla trekking. De trekking kan 4-8 uur duren, afhankelijk van waar de gorilla groep zich ophoudt. Houdt er rekening mee dat de tocht lang en zwaar kan zijn. Om zo weinig mogelijk inbreuk te maken op het natuurlijke gedrag van de gorilla’s, is het bezoek aan de dieren beperkt tot 1 uur. Tijdens de briefing zal u verteld worden hoe u zich dient te gedragen in het bijzijn van de gorilla’s. Let op: als u ziek bent, of ernstig verkouden is het ten strengste verboden om de gorilla’s te bezoeken. U neemt een dagrugzak mee, met lunch, drinken, camera, etc. De rugzak kan gedragen worden door een drager (niet inclusief). Afhankelijk van de te lopen afstand, arriveert u in de middag terug in uw accommodatie.

 

Overnachting in Lake Kitandara Tented Camp (volpension)

Dag 11. Bwindi Inpenetrable Forest National Park – Lake Bunyoni

U reist verder naar Lake Bunyoni, een prachtig meer in een schitterende omgeving. Hier kunt u even op adem komen na de inspanningen in Bwindi. Het meer biedt mogelijkheden om te zwemmen en te kanoën. De weg naar het meer biedt prachtige vergezichten en dit gebied met zijn heuvelachtige landschap wordt dan ook “Klein Zwitserland” genoemd. De lunch wordt onderweg genuttigd.

 

In het Arcadia Resort wordt u op een warme en persoonlijke manier ontvangen. Het complex is majestueus gelegen op een heuvel temidden van uitgestrekte tuinen en met een onovertroffen uitzicht over het prachtige Lake Bunyonyi en de vele eilandjes.

Alle cottages zijn eenvoudig maar zeer netjes ingericht en beschikken over een badkamer, internet verbinding en uitzicht over het meer.

Op het terras kunt u genieten van het uitzicht onder het genot van een drankje. Het restaurant serveert lokale en internationale gerechten.

 

Overnachting in Arcadia Island Resort (volpension)

Dag 12. Lake Bunyoni

Na in alle rust te hebben ontbeten, maakt u een kanotocht over het meer. Deze tocht geeft u een goede blik op de prachtige omgeving, de vele watervogels en de eilandjes in het meer. Na de lunch bent u vrij. U kunt de middag invullen met een village tour, zwemmen of een bird walk, dit in overleg met uw gids.

 

Overnachting in Arcadia Island Resort (volpension)

Dag 13. Lake Bunyoni – Lake Mburo National Park

Na het ontbijt vertrekt u naar Lake Mburo National Park, een tocht van ongeveer 4 uur. De lunch gebruikt u onderweg. Bij aankomst in het park maakt u een eerste game drive met de mogelijkheid om zebra’s, topi’s, olifanten, elanden, impala’s, buffels etc. te zien.  In de namiddag maakt u een boottocht over het meer. U ziet veel watervogels en andere dieren verkoeling zoeken bij het meer

 

Lake Mburo National Park, het kleinste park van Oeganda, concentreert zich rond een aantal door moerassen omzoomde meren, vooral befaamd vanwege hun rijke vogelpopulatie en met name vanwege de African finfoot. Bijzonder zijn de grote kuddes zebra’s die hier grazen, bijna de enige plaats in Oeganda waar deze diersoort voorkomt. Verder vindt je hier de eland, waterbuck, bushbuck, impala en topi. De wrattenzwijnen vinden verkoeling in de schaduw van de bomen terwijl de bavianen en de vervet monkeys driftig op zoek zijn naar eten op de enorme termietenheuvels. Een tocht op Lake Mburo is een mooie ervaring om het wild vanaf het water te aanschouwen.

 

Mantana Luxury Camp is een klassiek safari kamp, gesitueerd op een heuvel, uikijkend over Lake Mburo en het omliggende eco-systeem. Het kamp biedt een eerste klas, persoonlijke service in een idyllische en natuurlijke omgeving.

Alle negen, luxe en ruime tenten, alsook het restaurant en de bar zijn op houten platformen geplaatst, zodat u steeds kunt genieten van het prachtige uitzicht.

 

Overnachting in Mantana Luxury Camp (volpension)

Dag 14. Lake Mburo National Park – Kampala

Na een vroeg ontbijt wordt de terugreis naar Kampala ingezet, met een stop bij de Equator en op enkele andere plaatsen, zoals in een dorpje dat bekendheid geniet omdat men hier gespecialiseerd is in het maken van drums. De lunch gebruikt u onderweg en aankomst in Kampala is in de late middag.

 

Overnachting in Le Petit Village (volpension)

Dag 15. Jinja

Vandaag heeft u de keuze uit 2 activiteiten:

U gaat een spectaculaire rafttocht over de Nijl maken (niet inclusief) of u maakt een panoramische toer in de buurt van Jinja, met een wandeling in Mabira Forest, een bezoek aan de oorsprong van de Nijl en de Bujagali Falls. De lunch wordt in beide opties ter plekke gebruikt. Terugkeer in Kampala voor het diner.

 

Overnachting in Le Petit Village (volpension)

Dag 16. Kampala - Amsterdam

Na het ontbijt gaat u enkele bezienswaardigheden in en om Kampala bezoeken, zoals de Bahai Tempel, Uganda Crafts Centre, Uganda Museum en de Kasubi Tombs. De lunch wordt onderweg gebruikt en in de middag kunt u op souvenirjacht gaan. Uw chauffeur zal u de gehele dag vergezellen en u desgewenst assisteren bij uw inkopen. Al naar gelang de vertrektijd van uw vlucht wordt u naar de luchthaven gebracht.

Reissom

Reissom 2010: € 3.707,- per persoon bij 2 personen

Reissom 2010: € 3.080,- per persoon bij 4 personen

Reissom 2010: € 2.805,- per persoon bij 6 personen

 

Inbegrepen in de reissom:

  • verblijf in genoemde accommodaties
  • maaltijden volgens programma
  • vervoer per 4 auto met een ervaren engles sprekende chauffeur/gids
  • alle parkgelden
  • alle boottickets
  • genoemde wandelingen
  • kanotocht op Lake Bunyoni
  • water in de auto
  • een reisgids van Oeganda

 

Niet inbegrepen in de reissom:

  • intercontinentale vluchten
  • luchthavenbelastingen
  • drankjes
  • uitgaven van persoonlijke aard
  • overige activiteiten
  • gorilla permit Bwindi  $ 500, -
  • rafttoer op de Nijl (€ 85,-)
  • fooien
  • enige verhoging van taxen, binnenlandse vluchtprijzen of parkfees, die van hogerhand wordt opgelegd
  • toeslag feestdagen
  • visum 
  • verzekeringen

Download het volledige reisverslag